P14 (2012)
“Joukkueessa järjestämme jokaiselle pelaajalle kehittävää toimintaa ja tarjoamme sopivassa suhteessa sekä onnistumisia että haasteita”
LeKi-futis P13-joukkueessa pelaa kaudella 2025 neljäkymmentä peluria. Valmennuksesta vastaa kuuden hengen valmennustiimi ja lisäksi kuuden hengen huoltotiimi auttaa treeneissä ja peleissä.
Joukkueessa järjestämme jokaiselle pelaajalle kehittävää toimintaa ja tarjoamme sopivassa suhteessa sekä onnistumisia että haasteita. Tasoryhmien ansiosta tarjolla on sopivia haasteita kaikille niin harjoituksissa kuin peleissäkin. Tavoitteena on aktiivinen pelaaminen, pelitaitojen kehittäminen ja monipuolinen liikkuminen. Tärkeää on pitää mielessä hauskanpito ja hyvä joukkuehenki. Meidän joukkueessamme on mahtava tekeminen meininki.
Talviaikaan joukkue treenaa pääsääntöisesti neljästi viikossa, yksien treenien ollessa futsal-treenit. Lisäksi pelaajia kannustetaan osallistumaan seuran järjestämään Taitokouluun. Seura on tarjonnut talvikaudella mahdollisuuden myös omatoimiseen harjoitteluun viikoittain. Talvikaudella osallistumme yhdellä joukkueella Pirkanmaan Talvisarjaan sekä pelaamme ahkerasti harjoituspelejä lähialueen joukkueiden kanssa.
Kevään tullen pääsemme taas ulos treenaamaan Lempäälän kentille. Kevätkaudella pelaamme piirinsarjaa kaikilla neljällä tasolla eli tällä kertaa myös Ykkösessä, johon nousimme upean syyskauden jälkeen. Keväällä ja kesällä käymme myös muutamassa turnauksessa Etelä-/Länsi-Suomen alueella.
Anu Tarhonen
Joukkueenjohtaja
Tiedustelut: lekifutis2012@gmail.com
Joukkueen tilinumero: FI73 5730 0820 4452 09
Joukkueenjohtaja: Karoliina Väänänen
Vastuuvalmentaja:
Valmentaja: Toni Tarhonen
Valmentaja: Tomi Hyvärinen
Valmentaja: Veli-Matti Hatvala
Valmentaja: Osku Väänänen
Maalivahtivalmentaja: Gavin Stewart
Huoltaja: Antti Hämäläinen
Huoltaja: Virve Kinnunen
Huoltaja: Sakari Laakso
Huoltaja: Pasi Pekkala
Huoltaja: Tatu Salo
Rahastonhoitaja: Elina Ahinko
Varustevastaava: Paula Salo
Joukkueen uutiset

Talven lapsi + vanhempi Palloleikkikoulu 2021/2022 syntyneille tytöille ja pojille vanhempineen
Talven Lapsi + vanhempi Palloleikkikoulu järjestetään 2021 ja 2022 syntyneille tytöille ja pojille vanhempineen. Ryhmän ideana on, että yksi tuttu ja turvallinen aikuinen on lapsen

Haemme vastuuohjaajia lasten liikunnan pariin!
LeKi-futis on noin 600 pelaajan seura Lempäälässä. Seuralla on merkittävä paikallinen rooli lasten ja nuorten liikuttajana. Seura on kasvattajaseura, jonka tavoitteena on tarjota laadukasta ja

Valmentajaksi LeKi-futikseen kaudelle 2026?
LeKi-futis on noin 600 pelaajan seura Lempäälässä. Seuralla on merkittävä paikallinen rooli lasten ja nuorten liikuttajana. Seura on kasvattajaseura, jonka tavoitteena on tarjota laadukasta ja

Viikon kotipelit – VKO 39
Maanantai 22.9. klo 18:00-20:00 Hakkarin tekonurmiT8 Taso1: LeKi-futis Sininen, Ylöjärven Ilves, Ilves, FC Nokia SininenT8 Taso1 otteluohjelma Maanantai 22.9. klo 19:30 Hakkarin tekonurmiP12 Nelonen: LeKi-futis