P12 (2013)
“Tavoitteena on pitää kaikki pelaajat mukana toiminnassa ja samalla mahdollistaa oman huipputason saavuttaminen”
Kausi 2024 on lähtenyt vauhdikkaasti liikkeelle LeKi-futis P11-joukkueella ja mukana on yli 40 pelaajaa. Olemme myös saaneet ilahduttavasti uusia pelaajia mukaan toimintaan. Valmennus on pysynyt pitkälti samana, joka on iso tekijä laadukkaan arjen varmistamisessa pelaajille. Valmentajat ja pelaajat tuntevat toisensa, joten toimintakulttuuri on sen myötä todella hyvässä mallissa ja harjoitukset laadukkaita.
Talvikaudella olemme harjoitelleet 3 kertaa viikossa Pikku-Vaparihallissa sekä ajoittain myös Valkeakosken Flinkenbeg Areenan huippuolosuhteissa. Tänä vuonna pääsemme heti lumien sulamisen jälkeen nauttimaan sekä Hakkarin että Sääksjärven erinomaisista tekonurmikentistä. Pelaajat ovat myös osallistuneet aktiivisesti seuran järjestämiin lisäharjoituksiin. Lisäksi useampi pelaaja on valittu mukaan Ilveksen yhteistyöseuroille tarjoamaan E-ikävaiheen lisäharjoitukseen, mikä on osoitus laadukkaasti tehdystä työstä omassa arjessa.
Tällä kaudella lähdemme kahden joukkueen voimin Tallinna Cupiin. Lisäksi olemme mukana järjestämässä ensimmäistä kertaa kahteen viikonloppuun laajennettua Katepal-turnausta yhdessä kahden muun ikäluokan kanssa. Edelliskausien tapaan joukkue osallistuu aktiivisesti ympäri vuoden turnauksiin eri puolella Suomea sekä Palloliiton piirinsarjaan useammalla joukkueella.
Joukkueessa on erinomainen yhteishenki ja pelaajien kehittyminen alkukauden aikana on ollut ilo valmennuksen silmälle. Tavoitteena on pitää kaikki pelaajat mukana toiminnassa ja samalla mahdollistaa oman huipputason saavuttaminen sekä ikimuistoisten kokemusten hankkiminen.
Herman Mäenalanen
Vastuuvalmentaja
Tiedustelut: lekifutis2013@gmail.com
Joukkueen tilinumero: FI73 5730 0820 4452 09
Joukkueenjohtaja: Jaana Niemi lekifutis2013@gmail.com
Joukkueenjohtaja: Anna Tawast
Joukkueenjohtaja: Joni Jaakkola
Vastuuvalmentaja: Toni Ryyppö, lekifutis.ryyppo@gmail.com
Valmentaja: Taneli Tuokkola
Valmentaja: Jaakko Salmijärvi
Valmentaja: Jari Hirvi
Valmentaja: Aleksander Guslin
Valmentaja: Petri Simonen
Valmentaja: Jussi Eskola
Valmentaja: Kalle Haapaniemi
Valmentaja: Antti Uotila
Rahastonhoitaja: Ninna Hannu
Varustevastaava: Päivi Laamanen
Joukkueen uutiset
Faijafutis talvi 2025
Faijafutis starttaa maanantaina 23.12.2024. Ryhmä harjoittelee joka toinen maanantai Vaparihallissa. Toimintaa on 23.12.2024–28.4.2025 välisen ajan. Talven aikana on yhteensä 10 harjoitusvuoroa. Harjoitusvuorot: Maanantaisin klo 20.30
Mammafutis talvi 2025
Mammafutis starttaa maanantaina 16.12.2024. Ryhmä harjoittelee joka toinen maanantai Vaparihallissa. Toimintaa on 16.12.2024–21.4.2025 välisen ajan. Talven aikana on yhteensä 10 harjoitusvuoroa. Harjoitusvuorot: Maanantaisin klo 20.30
Anssi Ylinen on LeKi-futiksen uusi junioripäällikkö
LeKi-futiksen uudeksi junioripäälliköksi on palkattu Anssi Ylinen. Ylinen siirtyy LeKi-futikseen yhteistyöseura Ilveksestä. Anssilla on noin 30 vuoden kokemus jalkapallovalmennuksesta. Hän on valmentanut TaPa:ssa, IkU:ssa, TPV:ssä
LeKi-futis Lempäälän Palloseura ry:n syyskokous
LeKi-futis Lempäälän Palloseura ry:n syyskokous Aika ja paikka: tiistai 19.11.2024 klo 17.30 LeKi-futis toimisto, Aittomäentie 933880 Lempäälä______________________________________________________________________1. Avataan kokous2. Valitaan kokoukselle– puheenjohtaja– sihteeri– kaksi pöytäkirjantarkastajaa–